top of page
Ikona Potterfest 2023

KOSTÝMOVÁ SOUTĚŽ

nejkouzelnější úsměv týdeníku čarodějek

Letos pro vás máme v naší kostýmové soutěži novinku. Tříčlenná porota vybere z dvaceti finalistů Absolutního vítěze, který obdrží nejlepší bodové hodnocení, dále pak nejlepší kostým v kategorii Nejlepší scénka, Nejlepší filmový kostým a Nejlepší kostým z knihy/hry/podle vlastní fantazie.

 

Účastníci akce budou moci opět vybírat svého favorita pomocí hvězdiček u fotografií. Ten, kdo obdrží nejvíce hvězdiček, vyhraje Cenu diváků. Dle uvážení a situace bude udělena také Cena ředitele LexiConu a také Cena poroty.

 

Organizátoři soutěže si vyhrazují právo jakoukoliv kategorii v případě nedostatku tematických kostýmů zrušit. Zároveň absolutní vítěz nemůže získat Cenu diváků. V tomto případě tuto cenu získává soutěžící s druhým nejlepším bodovým hodnocením diváckého hlasování.

Pravidla kostýmové promenády pro děti

 1. Promenáda je určená účastníkům ve věku od 1 do 12 let. 

 2. Do promenády se lze přihlásit pouze v den konání LexiConu v čase od 09.00 do 12.30 na registraci u kontaktní osoby, kde se dítě zapíše do seznamu.

 3. Promenáda pro děti je nesoutěžní, tudíž se nebudou vyhlašovat první tři místa. 

 4. Každý účastník dostane odměnu.

 5. Do promenády se mohou přihlásit jednotlivci nebo dvojice v kostýmu z filmů, her, knih či divadelní hry z Harry Potter Universa či z Fantastických zvířat. Hlásit se mohou i kostýmy, které účastník zhotoví na základě vlastní fantazie. Inspirace ale opět musí být pouze z Harry Potter Universa či z Fantastických zvířat.

 6. Kostým může být ručně vyrobený, či kupovaný.

 7. Mladší či stydliví účastníci mohou přijít na pódium v doprovodu zákonného zástupce.  

 8. Všichni účastníci budou pozváni na jeviště, kde bude mít možnost projít se, předvést svůj kostým, popovídat si s moderátorkou či předvést scénku.  

 9. Svou účastí účastníci souhlasí s pořízením fotografického, případně video materiálu z průběhu soutěže a jeho následným využitím. 

 10. Dítě ve věku od 6 do 12 let se může přihlásit i do kostýmové soutěže pro dospělé, kde ho však bude hodnotit odborná porota bez ohledu na jeho věk.

 11. Pokud se dítě chce přihlásit do kostýmové soutěže pro dospělé, je třeba to oznámit na registraci a vyplnit formulář. 

 12. Dítě se může přihlásit buď do promenády, nebo do kostýmové soutěže pro dospělé, nelze se hlásit do obojího najednou.

 13. Účastníky prosíme, aby sledovali rozpis programu a hlídali si, kdy začíná promenáda pro děti.

Pravidla kostýmové soutěže pro dospělé
Nejkouzelnější úsměv týdeníku čarodějek

 1. Soutěž je určena účastníkům ve věku od 13 do 100 let.

 2. Dítě ve věku od 6 do 12 let se může přihlásit i do kostýmové soutěže pro dospělé, kde ho však bude hodnotit odborná porota bez ohledu na jeho věk.

 3. Do soutěže se mohou přihlásit jednotlivci nebo dvojice či trojice v kostýmu z filmů, knih, her či divadelní hry z Harry Potter Universa či z Fantastických zvířat. Hlásit se mohou i kostýmy, které účastník zhotoví na základě vlastní fantazie. Inspirace ale opět musí být pouze z Harry Potter Universa či z Fantastických zvířat

 4. Do soutěže se lze přihlásit pouze na místě v čase od 09.00 do 12.30 na registraci u kontaktní osoby vyplněním formuláře

 5. Bude také pořízena fotografie účastníka a vystavena na Instagramu. 

 6. Fotografie všech přihlášených budou po uzavření registrací vystaveny na nástěnce a účastníci LexiConu mohou hlasovat pro svého favorita nalepením hvězdičky k fotografii.

 7. Tříčlenná porota vybere z přihlášených 20 finalistů, kteří se zúčastní velké cosplay soutěže na podiu o zajímavé ceny.

 8. Seznam finalistů bude vyvěšen těsně před začátkem soutěže.  Sledujte proto informační tabule v místě konání conu.

 9. Přihlásit se mohou účastníci jak v kupovaných, tak i v ručně vyráběných kostýmech. Při výběru finalistů bude ovšem porota přihlížet k tomu, zda je kostým kupovaný či vyrobený.

 10. Porota se při výběru finalistů neřídí počtem hvězdiček od účastníků udělených do Ceny diváků.

 11. Účastníci z finálové dvacítky budou pozváni na jeviště, kde budou mít možnost projít se, předvést svůj kostým, popovídat si s moderátorkou či předvést scénku (o délce max. 1 minuty).  

 12. Kostýmy i výstupy bude hodnotit odborná porota, složená z organizačního týmu a zkušených cosplayerů.

 13. Tříčlenná porota bude hodnotit technické a estetické provedení kostýmu, podobnost s předlohou či vlastní nápad a také prezentaci kostýmu známkami od 1 do 5 jako ve škole.

 14. Ten, kdo získá největší počet hvězdiček od diváků, vyhraje Cenu diváků.

 15. Porota vyhlásí absolutního vítěze soutěže, který obdrží od poroty v celkovém součtu nejmenší počet bodů.

 16. Porota vybere výherce v kategorii Nejlepší scénka. 

 17. Porota vybere výherce v kategorii Nejlepší filmový kostým.

 18. Porota vybere výherce v kategorii Nejlepší kostým z knihy/hry/divadelní hry/podle vlastní fantazie.

 19. Absolutním vítězem se nemůže stát vítěz Ceny diváků. Pokud toto nastane, Cenu diváků získá účastník, který měl jako druhý největší počet hvězdiček od diváků.

 20. Hlavní organizátor může udělit Cenu organizátora, pokud jej někdo zaujme a nezvítězí v žádné kategorii

 21. Porota může udělit Cenu poroty, pokud je někdo zaujme a nezvítězí v žádné kategorii.

 22. Organizátoři soutěže si vyhrazují právo zrušit jakoukoliv kategorii v případě nedostatku soutěžících

 23. Svou účastí souhlasí soutěžící s pořízením fotografického, případně video materiálu z průběhu soutěže a jeho následné využití týmem Potterfanu. 

 24. Dítě se může přihlásit buď do promenády, nebo do kostýmové soutěže pro dospělé, nelze se hlásit do obojího najednou.

 25. Účastníky prosíme, aby sledovali rozpis programu a hlídali si, kdy soutěž začíná.

bottom of page