top of page
 • Co potřebuji s sebou?
  S sebou si vezměte platnou vstupenku. Doporučujeme si celou vstupenku vytisknout. Obsahuje všechny důležité informace.
 • Jak se tam dostanu?
  Tramvají, autobusem nebo metrem, konkrétně linkou C. Zastávky všech MHD se jmenují Pankrác. Zastávka tramvaje číslo 19 je od místa konání asi 4 min. chůze, stejně jako stanice záchranného autobusu číslo 134, 188 a 193, výstup z metra C je vzdálený asi 3 min. chůze. Pro návrat můžete použít noční záchranný autobus číslo 905 nebo 910. (Košťata v rámci zachování pravidel o utajení kouzelnického světa nedoporučujeme, mudlové by si jich mohli všimnout.)
 • Je na akci bezbariérový přístup?
  Ano, v místě konání je bezbariérový přístup v hlavním komplexu Cubexu, druhá část probíhá ve vedlejší budově Kongresového Centra City, kde je nutné překonat překážku v podobě 3 a 3 schodů. V případě plné imobility lze mezi budovami přecházet venkem z budovy do budovy.
 • Jaký je program letošního ročníku?
  Program letošního ročníku postupně zveřejňujeme v příslušné sekci. Těšit se můžete například na: besedy s hosty, fanouškovské přednášky, fotografování s hosty i cosplayery, kouzelný Čarovečer, workshopy a další program. Jednotlivé bloky programu se mohou měnit.
 • Na koho bych se měl/a obrátit, pokud bych měl/a nějaký dotaz přímo v průběhu akce?
  Na akci se bude pohybovat proškolený tým pořadatelů (poznáte podle výrazných, stejnobarevných triček s logem), ti by měli být schopni Vám poradit i pomoci. Na akci se také bude vyskytovat výrazně označený certifikovaný zdravotník.
 • Bude možné se někde najíst?
  V rámci Potterfestu bude přítomná cateringová společnost, kde bude možné si koupit občerstvení (nápoje, studené i teplé jídlo). Z kapacitních důvodů bohužel nebude možné si doobjednat oběd v místě konání festivalu. Rovněž v bezprostředním okolí místa konání festivalu se nachází obchodní centrum a řada restaurací, kde je možné si jídlo a pití zakoupit. Vnášet vlastní občerstvení do prostor festivalu je zakázáno majitelem objektu, ve kterém se festival koná.
 • Od kolika let smí dítě přijít samo?
  Je možné, aby děti od 12 let přišly a užily si Potterfest samy, je ale třeba mít písemný souhlas rodičů. Od 15 let je již vše v pořádku i bez souhlasu.
 • Chci přijít s dítětem, je možné s sebou na akci vzít dětský kočárek?
  Z důvodu omezené velikosti prostor, kde se festival koná, návštěvníky žádáme, aby na festival s kočárky pokud možno nejezdili a příjezd s kočárkem nedoporučujeme.
 • Neznám žádné další fanoušky, mohu na festival přijet o samotě?
  Samozřejmě ano, LexiCon je úžasná příležitost poznat další fanoušky se stejnými zájmy.
 • Jsem kuřák, kde mohu kouřit?
  Akce je nekuřácká a kouření je zakázáno ve všech vnitřních prostorách festivalu (včetně elektronických cigaret). Kouřit lze venku v dostatečné vzdálenosti od budovy, případě v prostorách k tomu určených a vyznačených.
 • V jakém jazyce bude festival probíhat?
  Beseda se zahraničním hostem bude v angličtině, moderátor besedy bude zároveň odpovědi překládat. Ostatní části programu budou probíhat v češtině a do jiných jazyků tlumočeny nebudou.
 • Mohu na LexiConu fotit a natáčet?
  Je vítáno, když fotografujete a natáčíte a když sdílíte na sociálních médiích s #LexiConCZ a #potterfanCZ. Je zakázáno získávat fotografie s hosty jinak než oficiální cestou, tedy nákupem poukázek na fotografování. Pokud se chcete vyfotografovat s cosplayerem, osobou v kostýmu nebo jiným fanouškem, neublíží zeptat se dotyčné osoby, zda souhlasí s focením, případnými doteky a podobně. Respektuje případná odmítnutí, cosplay neznamená souhlas.
 • Je na akci možnost ubytování?
  Bohužel není možné spát na místě, ubytování neposkytujeme, konec programu je plánován na 22.00, kdy je ještě možné se pohodlně přesunout kamkoliv v Praze pomocí mudlovských hromadných dopravních prostředků.
 • Co je LexiCon / Potterfest?
  Celodenní akce, vytvořená fanoušky kouzelného světa ze skupiny Potterfan ve spolupráci s partnery akce.
 • Pro koho je akce určena?
  Zaměřením programu je tentokrát akce určena převážně staršímu publiku. Dětem nepřístupná není, snažíme se připravit doprovodný program i pro děti, ale zvažte sami, zda pro ně bude program dostatečně poutavý.
 • Mohou na festival zvířata?
  Na festival není povolen vstup žádným zvířatům s výjimkou asistenčních psů.
 • Kdy a kde se LexiCon koná?
  31. sprna 2024 v Cubex Centrum Praha, Na Strži 2097/63, Praha 4, 140 00. Brány festivalu se držitelům vstupenky GALEON, PREFEKT a PRIMUS otevřou v 8.00, držitelé ostatních vstupenek budou vpuštěni v 9.00. Oficiální zahájení festivalu proběhne v 10.00.
 • Bude si kde odložit věci?
  Na místě bude k dispozici šatna, kde je možné si odložit bundy a jiné věci za poplatek 20 Kč/2 ks/osoba. Galeon, Prefekt a Primus vstupenky mají šatnu bez poplatku.
 • Mohu festival v průběhu dne opustit a zase se na něj vrátit?
  Ano, vstupenka platí v průběhu celé akce, opouštět prostory konání festivalu a zase se na něj vracet je možné.
 • Bude mě na LexiConu někdo fotografovat nebo natáčet?
  Účastí na akci LexiCon vyjadřujete svůj souhlas s pořizováním fotografií, zvukových a zvukově obrazových záznamů své osoby. Tyto mohou být pořadatelem a partnery akce použity pro jakékoliv propagační, reklamní a jiné účely, a to bezplatně.
 • Lze na LexiConu platit kartou?
  Ano, na naší Příčné ulici přijímáme mudlovské peníze i jejich ekvivalenty v podobě mudlovských platebních karet.
 • Je možné vrátit vstupenku?
  Zakoupené vstupenky jsou NEVRATNÉ dle zákonné úpravy a stanovených pravidel prodeje pro vstupenky na kulturní akce.
 • Mohu si vybrat přesnou sedačku k sezení?
  Vybrat si přesné místo k sezení nelze. Sál je rozdělený do 5 sektorů, kde je možné si sednout kamkoliv budete chtít v rámci své kategorie vstupenky. Je zakázáno blokovat prázdné židličky osobními věcmi. Pořadatel si vyhrazuje právo kontrolovat, zda všichni návštěvníci dodržují nastavená pravidla, neblokují prázdné židličky osobními věcmi nebo zda opravdu sedí v sektoru vyhrazeném v rámci své zakoupené vstupenky.
 • Co znamenají různé druhy vstupného? Jaký je v nich rozdíl/co všechno obsahují?
  Vstupenka Svrček obsahuje: Vstupenku na LexiCon, dárky od našich partnerů. Bez místa k sezení v hlavním sále. Vstupenka Srpec: Vše z balíčku Svrček, plátěnou / batoh tašku LexiCon, placku LexiCon, místo k sezení v hlavním sále v bočních řadách. Vstupenka Galeon: Vše z balíčku Svrček a Srpec, exkluzivní dárek, vstup o hodinu dříve do všech prostor včetně Wizardo shopu, místo k sezení v druhé půlce čelní části hlavního sálu, šatna zdarma a další… Vstupenka Prefekt: Vše z balíčku Galeon s místenkou v první půlce čelní části v hlavním sále, plakát festivalu, oběd a jiné výhody, které zveřejníme brzy. Vstupenka Primus: Vše z balíčku Prefekt s místenkou v čelní první řadě v hlavním sále a jiné výhody, které zveřejníme brzy.
 • Je možné vstupenku koupit a někomu ji věnovat?
  Ano, je možné vstupenky koupit jako dar někomu, vstupenky nejsou na konkrétní osoby.
 • Kde si mohu koupit vstupenku?
  Zahájení prodeje je plánováno na červen 2024 a je možné přímo na stránkách festivalu.
 • Je možné vstupenku někomu prodat/koupit od někoho vstupenku?
  Neoficiální předání či prodej vstupenky někomu jinému jsou možné. Ovšem s rizikem pro nakupujícího - původní majitel nemusí poslat vstupenku po zaplacení nebo její kód může využít pro vstup před nakupujícím, takže nakupující nebude mít přístup na festival. Pořadatel nenesou žádnou zodpovědnost za takto nakoupené vstupenky.
 • Bude možné si koupit vstupenku na místě?
  Pravděpodobně nebude. Vstupenky bude možné koupit pouze v předprodeji, po vyprodání kapacity nejsme schopni nabídnout vstupenky na místě.
 • Co mám dělat s kódy, které mi přišly e-mailem?
  Každá vstupenka a doplňkové zboží má vlastní čárový a textový kód. Ty slouží k identifikaci na místě konání festivalu. Vstupenky: Po příchodu na recepci festivalu se prokážete svou vstupenkou, díky které dostanete fyzickou vstupenku a všechen obsah, který k ní náleží. Doplňkové služby: Kódy na focení a podpisy s hosty si připravte před samotným focením či podpisem v řadě. Kód vám bude naskenován a budete vpuštěni k samotné aktivitě. Doplňkové produkty: S kódy s produkty se dostavte na merch stánek LexiConu, kde po naskenování vám bude vydán daný počet předmětů.
 • Kolik stojí vstupné na LexiCon 2024?
  Na LexiCon lze zakoupit několik druhů vstupenek, lišící se od sebe cenou a a obsahem balíčku výhod náležícího ke vstupence. Ceny jednotlivých kategorií vstupenek budou doplněny a zveřejněny před zahájením prodeje vstupenek v květnu.
 • Kdy a kde najdu podrobný program akce?
  Program akce bude k nalezení na webových stránkách LexiConu v sekci Program, kde bude postupně zveřejňován.
 • Kde najdu sál s workshopy, přednáškový sál nebo bar s občerstvením?
  Součástí festivalových prostor jsou digitální tabule, které budou zobrazovat program včetně informací o rozmístění.
 • Co se stane, když zahraniční host nepřijede?
  S hostem máme podepsanou smlouvu, která zavazuje nás i jeho. Může se však stát, že jeho účast může být zrušena ze zdravotních důvodů apod. V takovém případě vám vrátíme celou částku za fotografii nebo podpis, který jste si předem zakoupili.
 • Jak probíhá fotografování se zahraničním hostem?
  U vstupu do fotoprostoru si odložíte případné zavazadlo/mobil apod., na pokyn obsluhy přistoupíte k herci, pozdravíte se, postavíte do pozice (běžné společenské nebo speciální, pokud ji herec akceptuje). Vyfotí vás profesionální fotograf, zkontroluje na obrazovce výsledek a pošle do tisku. Mezitím se rozloučíte, vezmete si své věci a venku si počkáte na vytištěnou fotografii. Jedna poukázka na focení je pro jednu osobu (i dítě se počítá jako osoba). Více osob na fotografii = více poukázek. S jednou poukázkou na fotografování máte nárok na jednu tištěnou fotografii.
 • Co se stane, pokud by došlo ke zrušení Potterfestu kvůli nařízení vlády?
  V případě zrušení akce z důvodu nařízení vlády, dojde k navrácení vstupného dle pravidel společnosti smsticket, která má zveřejněná na svém webu www.smsticket.cz.
 • Bude nutné nosit roušku?
  Tato povinnost záleží na vývoji situace a aktuálním opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. V současné chvíli není potřebná rouška.
 • Jaká pravidla musím dodržovat?
  Účastníci jsou povinni zachovávat maximální opatrnost a ohleduplnost vůči ostatním účastníkům: Dodržovat hygienický standard (= nekýchat, nekašlat bez zakrytí úst do ohbí lokte nebo kapesníku, často a důkladně si mýt ruce, popř. použít dezinfekci,...). Řídit se platnými právními předpisy ČR, Postupovat podle pokynů pořadatelů, Dodržovat pravidla slušnosti (zmijozelští obzvlášť!), Viditelně nosit a aktivně se prokazovat platnou vstupenkou. Porušení pravidel může vyústit ve vyloučení z festivalu bez nároku na vrácení vstupného. Neznalost pravidel neomlouvá.
bottom of page